שומרי השלום נקרעו בין יישוב סכסוך למאבק נגד קוביד -19 ~ #REUTERS:

"שומרי השלום אינם התרופה לקוביד -19, אך הם אכן ממלאים תפקיד במאבק נגד הנגיף", אמר שומר השלום של האו"ם ז'אן פייר לקרואה.

מגיפת קוביד -19 מכה במדינות השוכנות בשלום, כמו גם במדינות שנמאסות בעימות מזוין. עבור ז'אן-פייר לקרואה יש סיבה לדאגה "לאנשים שכבר חיים בסביבות פוליטיות שבריריות, בחברות שנפגעו מסכסוך או מתאוששות מסכסוך, עם מעט תשתיות או לא רשתות ביטחון ובריאות חברתיות ".

דאגות שחולק ארגון ההגירה הבינלאומי (IOM) שהזהיר ביום רביעי כי 200,000 בני אדם נעקרו בלוב במקום בו נמשכות הלחימה והושמדו מתקני הבריאות.

"האתגרים הביטחוניים משולבים כעת עם חששות בריאותיים משמעותיים הנובעים מההתפשטות הפוטנציאלית של נגיף ה- COVID-19", הזהיר ה- IOM.

במדינות עימותים, ליישובים רבים אין גישה למים נקיים. זה מקשה על שטיפת הידיים, הנחשבת לאחד האמצעים לשליטה על התפשטות נגיף הקורונוב.

לצדו כלכלות קורסות; הגדלת הפגיעות של נשים. מצד שני, התמוטטות הכלכלה מפחיתה את יכולתם להזין את עצמם ואת משפחותיהם. המצב קריטי יותר אם "משפחות אלה חיות תחת איום של קבוצות חמושים או פעולות טרור", מדאיג ז'אן-פייר לקרואה.

"כמו שגוף מגן על עצמו פחות טוב מפני הנגיף אם מערכת החיסון שלו נחלשת, אוכלוסיות שנשללות ממערכות בריאות או רשתות ביטחון חשופות עוד יותר לפנדמיה ותוצאותיה. כך גם באזורים שבהם פועלים שומרי השלום שלנו. אזרחים הם הפגיעים ביותר שם, "אמר.

לדברי ראש שומרי השלום, הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו, הרפובליקה המרכז אפריקאית ומאלי הן מדינות שיודעות שלום שביר ושם האוכלוסיות כבר סבלו יותר מדי בגלל הסכסוכים המזוינים שנמשכים חודשים ארוכים.

"אנו ממשיכים לסייר תוך יישום כללי ההתרחקות החברתית והעצמנו את השימוש שלנו במשאבים מקוונים", מדגיש ז'אן-פייר לקרואה.

כדי למנוע את התפשטות מגיפת הנגיף, המשימות עומדות גם באמצעי זהירות, כולל הסגר והכלה ללא קשר למקום הימצאותן, הוא מרגיע.

המשימות תומכות גם במאמציהם של הרשויות הלאומיות להכיל את המחלה, באמצעות אמצעי התקשורת שלהם ועל ידי קיום שרשראות אספקה ​​חיוניות. "צוות העובדים שלנו מחנך קהילות בנושא נגיף הקורונוב, באמצעות מכשירי רדיו מקומיים ורשתות חברתיות, או במהלך סיורים," מוסיף מר לקרואה.

עבודה שאינה נטולת סיכון. על פי ההומניטארי החדשארבעה אנשי האו"ם בדקו השבוע חיוביות לנגיף קורונו בדרום סודן השברירית.

"אנו זקוקים לתמיכה של מדינות החברות שלנו יותר מתמיד. נכונותם לקיים את התחייבויותיהם לפעולות שמירת שלום חיונית להבטיח את יכולת הסיוע שלנו ", מפציר ז'אן-פייר לקרואה.

מתורגם אוטומטית מקישור זה.

Reuters