בחירות לנשיאות השנהב: ישיבת האופוזיציה הגדולה הראשונה באבידג'אן ~ #AFP:

חלוקה זו מזו, האופוזיציה של חוף השנהב ערכה ביום שבת עצרת גדולה ראשונה, שהובילה לאצטדיון אביג'אן כ -30,000 איש בכדי להציג חזית מאוחדת נגד מועמדותו השנויה במחלוקת של הנשיא אלסאן אואטארה לקדנציה שלישית לנשיאות ב- 31 באוקטובר.

"כל האופוזיציה של השנהב אומרת לא, לא, לא! », האם היינו יכולים לקרוא על בימת האצטדיון.

הפגנה זו איגדה לראשונה מנהיגים רבים, החל מהנשיא לשעבר אנרי קונאן בדיה, מועמד בן 86 למפלגה הדמוקרטית של חוף השנהב (PDCI, מפלגת האופוזיציה העיקרית) וכלה בנציגי הנעדרים הגדולים מ הנשיאות, הנשיא לשעבר לורן גבגבו, על תנאי בבלגיה, ומנהיג המורדים לשעבר וראש הממשלה לשעבר גיום סורו, בגלות בצרפת ומבוקש על ידי הצדק בחוף השנהב.

הנשיא לשעבר של האסיפה הלאומית ממאדו קוליבאלי ושרים לשעבר של אלסנה ואטארה, עבדאללה אלברט מאברי טוייקוס ומרסל אמון טאנו, שלושה אישים פוליטיים שהמועמדות החוקתית נדחתה על מועמדותם לנשיאות.

היו גם "אחי האויב" של החזית העממית Ivorian (FPI) שהקים לורן גבאגבו. מפלגתו של הנשיא לשעבר התחלקה במשך שנים בין מגמה שהוביל ראש הממשלה לשעבר פסקל אפי נ'גואסן לבין אחרת, ה- "GOR (גבאגבו או כלום) של אסועא עדו, מזכ"ל הסניף שנחשב כ הִיסטוֹרִי. אלה היו עד כה בלתי ניתנים ליישוב.

בנאומו קרא אנרי קונאן בדיאה לאו"ם "לנקוט בתיק היבורי" להקים "גוף בחירות עצמאי ואמין באמת".

כרזה של הנשיא לשעבר אנרי קונאן בדיה באצטדיון אביג'אן בחוף השנהב ב -10 באוקטובר 2020.
כרזה של הנשיא לשעבר אנרי קונאן בדיה באצטדיון אביג'אן בחוף השנהב ב -10 באוקטובר 2020.

מר אפי נ'גואסן, גם הוא מועמד לנשיאות, נזכר בסיסמת "אי ציות אזרחי" שהשיקה האופוזיציה וקרא ל"מעבר פוליטי "בחוף השנהב.

על הפגישה פיקח כוח משטרה גדול ומחוז הרמה (מחוז הכוח והעסקים) בו נמצא האצטדיון נסגר לתנועת כבישים. האופוזיציה התלוננה על צעדים המרתיעים פעילים מלהגיע לאצטדיון.

אין ברית

ישיבה נגדית של מפלגת השלטון שהייתה אמורה להתקיים באותו יום בבירה הכלכלית של חוף השנהב בוטלה סופית.

בזמן שהתאחזה מאחורי דחיית מועמדותו של הנשיא אואטרה, האופוזיציה לא הסכימה על ברית בחירות לבחירות לנשיאות.

גם עמדת מנהיגיה לגבי קיום הבחירות לנשיאות ב -31 באוקטובר או לא נראית פה אחד: חרם הוזכר על ידי חלקם, אלא מ"מ. Bédié ו Affi N'Guessan שומרים על מועמדותם.

בזמן שהאופוזיציה קיימה את הפגישה הגדולה הראשונה שלה, הנשיא אואטארה מבקר באזורים שונים במדינה מזה מספר שבועות, והגדיל את מספר חנוכות התשתית.

בשבת זו המשיך בסיור בצפון-מערב, מעוזו. כמו קמפיין מבעוד מועד, שכן פתיחת מערכת הבחירות הרשמית נקבעת ל -15 באוקטובר.

החשש מאלימות בחירות חזק בחוף השנהב, עשר שנים לאחר משבר הבחירות של 2010-2011 שהותיר 3,000 הרוגים, לאחר שהנשיא לורן גבאגבו סירב להכיר בתבוסתו האלקטורלית נגד אלסאן אואטארה.

כ -15 בני אדם מתו באוגוסט באלימות בעקבות ההודעה על מועמדותו של הנשיא אואטארה.

תומכי ה- GPS, הקמתו הפוליטית של ראש הממשלה לשעבר גיום סורו, מציגים כרזה עם דמותו באצטדיון באביג'אן, חוף השנהב, 10 באוקטובר 2020.
תומכי ה- GPS, הקמתו הפוליטית של ראש הממשלה לשעבר גיום סורו, מציגים כרזה עם דמותו באיצטדיון אביג'אן בחוף השנהב ב -10 באוקטובר 2020.

נבחר בשנת 2010, שנבחר מחדש בשנת 2015, מר אואטרה, בן 78, הודיע ​​במרץ כי הוא מוותר על התמודדות לקדנציה שלישית, לפני ששנה את דעתו באוגוסט, לאחר מותו של הדולפין המיועד שלו, ראש הממשלה אמדו. גון קוליבאלי.

חוקת חוף השנהב קובעת לכל היותר שתי קדנציות, אך המועצה החוקתית העריכה כי עם החוקה החדשה משנת 2016, מונה כהונתו של מר אואטרה אופס לאפס, עליו מתנגדת האופוזיציה.

המועצה החוקתית תקפה רק ארבע מתוך 44 מועמדות. בנוסף לזו של מר ואואטרה, התקבלו אלה של מר מ 'בדיה, מר אפי נ' גיסאן והסגן לשעבר קואדיו קונאן ברטין. אלה של MM. גבגבו וסורו, שהוצגו על ידי קרובי משפחה, סירבו.

.

מתורגם אוטומטית מקישור זה.

AFP Agence France Presse

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.