נגיף הקורונה מחמיר אתגרים העומדים בפני בנות ברחבי העולם ~ # REUTERS:

כאשר העולם צופה ביום הבינלאומי לילדה ביום ראשון, האטה בפעילות הכלכלית מחמירה את הקשיים שנשים כבר נתקלות בהן.

על פי האו"ם, שהשיק את היום בשנת 2011 לקידום זכויות בנות, אתגרים אלה נראים בתחומי החינוך, הנישואין המוקדמים, האלימות במשפחה והיעדר הזדמנויות כלכליות.

האו"ם אומר כי 47 מיליון נערות ונשים נוספות ייפלו לעוני קיצוני כתוצאה מנגיף העטרה.

אלימות מגדרית ונישואין מוקדמים

הארגון העולמי מציין גם כי אלימות כלפי נשים ונערות, ובמיוחד אלימות במשפחה, "מוּגבָּר" במהלך המגפה.

בנוסף, עם הסתגרות, נערות צעירות מוצאות את עצמן במרחב מוגבל עם טורפים מיניים. זה המקרה, למשל, בניגריה, שם מקרים רבים של אונס ורצח נשים צעירות עלו לכותרות בחודשים האחרונים.

במדינת קדונה, מקרי אונס הולכים וגוברים הביאו את הרשויות להעביר חוק שנוי במחלוקת המאפשר לסרס גברים שהורשעו באונס ילדים מתחת לגיל 14.

בנמיביה נערכו מאז יום רביעי הפגנות נגד הזינוק במקרי אלימות מינית. עתירה הוגשה לממשלה, שעליה לדון בה בימים הקרובים, על פי היומון "הנמיבי".

"הפסק את האלימות נגד נשים", נכתב בשלט במהלך השביתה הכללית בת היום שהשיקו מרכזי עבודה בדרום אפריקה מחוץ לפרלמנט ביוהנסבורג, דרום אפריקה, ב- 7 באוקטובר 2020.

נישואים מוקדמים והריונות גדלו גם במהלך המגפה, כאשר משפחות עניות מנסות להציב את בנותיהן במשקי בית יציבים יותר מבחינה כלכלית על מנת להקל על הנטל הכלכלי שלהן.

זה המקרה במלאווי. "בגלל עוני אנשים מבינים שאין דרך אחרת מלשלוח את בתם לנישואין", התוודה הנשיא לזרוס צ'אקוורה במהלך ראיון עם שאקה ססאלי של ה- VOA באוגוסט. "אנו מנסים למצוא פיתרון, אך זה לא קל כאשר לרוב הצעירים והנשים אין מה לעשות", הוא הוסיף.

על פי דו"ח שפורסם באוקטובר על ידי הארגון הלאומי הציל את הילדים, לפי הערכות כ -500,000 נערות נוספות ברחבי העולם נמצאות בסיכון להיאלץ לנישואין בשנת 2020 עקב השפעות נגיף העטרה.

מכה עולמית

ההשפעות המעוותות של המגפה על ילדות ונשים אינן נראות רק במדינות מתפתחות.

בארצות הברית מחצית מהקריאות למוקד לקורבנות תקיפה מינית במרץ נעשתה על ידי קטינים, על פי הרשת הלאומית נגד אונס, התעללות מינית וגילוי עריות (RAINN) .

אלימות על רקע מגדרי במהלך נגיף העטרה היא "מגיפת פנטום"לדברי פומזיל מלמבו-נגקוקה הדרום אפריקאית, מנכ"לית UN Women. היא מאמינה שהמצב חמור בהרבה ממה שאתה יכול לחשוב, מכיוון שמעט מאוד קורבנות בסופו של דבר מתלוננים בגלוי.

מתורגם אוטומטית מקישור זה.

Reuters

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.