סכסוכי בואינג / איירבוס: האיחוד האירופי קורא "להסכם משא ומתן" עם ארה"ב ~ #AFP:

"הבטתי בבירור את העדפתי העזה להסכם עם המשא ומתן עם ארצות הברית, תוך הימנעות מאמצעים כואבים ואמצעי נגד (סנקציות)", אמר בהצהרת סגן נשיא בכיר הנציבות, ולדיס דומברובסקיס. .

בסכסוך מקביל על הסיוע לאיירבוס, ה- WTO כבר אישר לארצות הברית למס על מוצרים אירופיים.

"אנו נחדש מיד את הדיאלוג עם ארצות הברית באופן חיובי ובונה", אמר דומברובסקיס.

"אני חושב שנוכל לפתור את סכסוך איירבוס-בואינג בצורה בונה, צופה פני עתיד, על ידי התייחסות לנושא סובסידיות תעופה אזרחית בכל רחבי התעשייה," הוסיף.

"אנו מציעים כי ארצות הברית תסיר את המכסים שהטילה על תיק איירבוס. האיחוד האירופי אז יימנע ממימוש זכויות התגמול שלו והדלפקים יאופסו ", אמר.

גם שר הכלכלה הצרפתי ברונו לה מאיר הגיב לו בקריאה לפיתרון משא ומתן. "סכסוך איירבוס / בואינג זה הוא בן 15 ותמיד ציינו בפני ארצות הברית את רצוננו לפיתרון ידידותי", אמר בהצהרה שפורסמה בפריז. למרות בקשותינו החוזרות ונשנות, ארצות הברית מעולם לא יצאה לדרך זו. להפך, הם מטילים היטלים על יצוא אירופי מסוים, כחלק מהתמיכה שלנו באיירבוס ", ציין מר לה מאיר.

עם זאת, הוא אמר כי "על האיחוד האירופי להטיל סנקציות ברגע שה- WTO אישר אותן באופן רשמי."

"אנו מעדיפים כמובן להימנע מהטלה הדדית של סנקציות. אך מרגע שארצות הברית לא תמשוך את המיסים שלה על המוצרים שלנו, עלינו לאזן מחדש את מאזן הכוחות ולהראות איתנות ", אמר השר הצרפתי.

בוושינגטון, נציג הסחר האמריקני (USTR) רוברט לייטייזר אמר ביום שלישי שהוא רוצה "להעצים" את המשא ומתן עם בריסל במטרה להחזיר "תחרות הוגנת".

"אנו מחכים לתגובה של האיחוד האירופי להצעה אחרונה" מארצות הברית, אמר בהצהרה.

מתורגם אוטומטית מקישור זה.

AFP Agence France Presse

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.