הרגולטורים בארה"ב מאשרים טיפול ראשון באבולה ~ #VoA:

הרגולטורים בארה"ב אישרו ביום רביעי את התרופה הראשונה לטיפול באבולה.

מינהל המזון והתרופות אישר את התרופה שפותחה על ידי התרופות רגנרון לטיפול במבוגרים וילדים עם זן זאיר של נגיף האבולה, הקטלני ביותר מבין שישה סוגים ידועים. זה בדרך כלל הורג 60% עד 90% מהחולים.

התרופה הייתה אחת מארבע שנבדקו בהתפרצות בקונגו שהרגה כמעט 2,300 בני אדם לפני שהסתיימה ביוני. ההישרדות הייתה טובה משמעותית בקרב משתתפי המחקר שקיבלו את רגנרון אינמזיב או תרופת חקירה שנייה.

המחקר הושלם לפני המתוכנן בשנה שעברה, כך שלכל החולים תהיה גישה לתרופות אלה.

הטיפול ברגנרון הוא שילוב של שלושה נוגדנים הפועלים להרוג הנגיף. זה ניתן פעם אחת לכל IV.

"כשיש לך שלוש תרופות הנקשרות ל (וירוס), יש סבירות נמוכה שהנגיף יכול לברוח מכולן", אמרה לאה ליפיש, העומדת בראש התוכנית העולמית של מחלות זיהומיות של רגנרון.

היא אמרה שזה אמור לעזור במניעת הפיכת הנגיף לתרופה.

בקשה לאישור ארה"ב תחילה היא אסטרטגיה נפוצה עבור יצרני תרופות המפתחים טיפולים במחלות הנמצאות בעיקר באזורים הטרופיים ובמדינות מתפתחות. פעולות ה- FDA יקלו על רגנרון לקבל אישור או לנקות לשימוש חירום במהלך התפרצויות במדינות אפריקה, שם תהליך האישור אינו פשוט, אמר ליפיש. .

במחקר בקונגו השתתפו 681 אנשים, שקיבלו אחד מארבעה טיפולים. לאחר ארבעה שבועות מתו כשליש מאלו שקיבלו את התרופה רגנרון. התוצאות היו זהות בערך עבור תרופה שנייה. אך כמחצית מהקבוצות שקיבלו את אחת משתי התרופות האחרות, ZMapp או remdesivir, מתו.

Remdesivir של גילעד מדע משמש כעת כטיפול בווירוס הקורונה.

אבולה מדבקת מאוד והיא מתפשטת בעיקר באמצעות מגע עם נוזלי הגוף של אנשים נגועים. התסמינים כוללים חום, כאבי שרירים, הקאות, נזק לכליות ולכבד, ולעתים דימום פנימי וחיצוני.

ה- FDA אישר את החיסון הראשון נגד אבולה בדצמבר.

ממשלת ארה"ב, שסייעה במימון פיתוח התרופה המאושרת, תרכוש אלפי מנות במהלך שש השנים הקרובות בכדי להיכנס למאגר הלאומי האסטרטגי. מקרי אבולה נדירים בארצות הברית, אך מאובחנים לעיתים בקרב מטיילים שחוזרים מאזורים עם מגיפה.

מתורגם אוטומטית מקישור זה.

Nouvelles de VOA

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.