בובי יין קורא לבוחרים באוגנדה לצפות בהצבעה ~ #AFP:

אוגנדים יצביעו בבחירות לנשיאות וחקיקה ביום חמישי לאחר מסע בחירות מתוח ביותר המאופיין באלימות חוזרת ונשנית נגד האופוזיציה.

שלשום בבוקר, פשטו על גורמי אכיפת החוק על ביתו של מר ויין, 38, שהוא היריב העיקרי של מר מוסבני, בן 76, שעצר את אנשי צוותו.

מר יין נעצר פעמים רבות מאז שנת 2018 והתפרצה אלימות כלפיו ותומכיו במהלך מערכת הבחירות.

באמצע נובמבר כוחות הביטחון דיכאו בדם להפגין מחאות אלימות שהופעלו על ידי מעצר נוסף של המועמד והרגו לפחות 54 בני אדם.

עיתונאים המסקרים את האופוזיציה והמשקיפים גם נאסרו מעבודתם, מה שעורר חשש מהוגנות ושקיפות הבחירות.

"אנו קוראים לכל בני ארצו באוגנדה לבוא ולהצביע. אנו ממשיכים לקרוא לך להיות ערניים ולהגן על ההצבעה ”אמר יין במסיבת עיתונאים בקמפלה ביום שלישי.

בוועדת הבחירות שהאשימה בעבר במוטה על ידי האופוזיציה, ציטטה את המאבק נגד נגיף העטרה, הורתה לבוחרים להתרחק מקלפי לאחר שהחליפו את הקלפי לקלפי.

מר יין, יחד עם שני מועמדים נוספים לאופוזיציה – פטריק אמוריאט, מהפורום לשינוי דמוקרטי (FDC) ומוגישה מונטו, מהברית לשינוי לאומי – כינו את המהלך "בִּלתִי חוּקִי".

" אנו ממליצים לך להשתמש בטלפונים שלך, במצלמות שלך. הטלפון שלך הוא נשק חזק מאוד"יין נוסף לבוחרים.

בסקרים קודמים, האופוזיציה והחברה האזרחית גינו את העובדה שהתוצאות הלאומיות אינן משקפות את נתוני מרכזי ספירת הקולות המקומיים.

מפלגתו של מר יין, פלטפורמת האחידות הלאומית (NUP), השיקה אפליקציה בשבוע שעבר כדי לספק מערכת לאיסוף תוצאות חלופיות, אך הגישה אליה הופרעה בימים האחרונים.

מר יין, ששלח את ילדיו לחו"ל לשלומם בתחילת ינואר, אמר " מוֹצָא המשטרה התרחשה בביתו בפאתי קמפלה ביום שלישי בבוקר, במהלכו שהו שני גננים "נלקח" ומאבטח "הוכה קשות".

"זה מה שהן בחירות בראשות הגנרל מוסבני. אנו יודעים שעל ידי מעצר אנשים ללא הבחנה הם מנסים להפחיד את אוגנדים ", אז הם לא יוצאים להצביע בכמויות גדולות, אמר יין.

יוברי מוסבני הוא לוחם גרילה לשעבר ששולט ברציפות באוגנדה מאז 1986.

מתורגם אוטומטית מקישור זה.

AFP Agence France Presse

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.