סונו מוטורס מתכננת להעניק רישיון לטכנולוגיה שמפעילה את המכונית החשמלית הסולארית שלה – TechCrunch

סונו מוטורס רוצה להביא לטכנולוגיה שפיתחה למכונית החשמלית הסולארית שלה להמונים. וזה מתחיל בהפעלת המעבורת האוטונומית EasyMile.

הסטארט-אפ הגרמני אמר ביום שלישי במהלך מצגת בתערוכת הטכנולוגיה הווירטואלית CES 2021 כי היא תרשה את רישיון טכנולוגיית הפאנל הסולארי שלה לחברות אחרות. חברת EasyMile, המספקת אוטובוסים הסעות חשמליות אוטונומיות חשמליות לממשלות, אוניברסיטאות וחברות אחרות, תהיה הראשונה שתשלב את לוחות הגוף הסולאריים ברכביו, על פי מייסד ומנכ"ל סונו מוטורס, לורין האן, שהודיע ​​על כך לאחר החברה הבאה התגלתה מכונית חשמלית סולארית מדור שיאון.

מרחוק נראה רכב Sion החשמלי של סונו מוטורס כמו מכונית קומפקטית עם צבע שחור. לאחר בחינה מדוקדקת יותר, החלק החיצוני של הרכב מורכב למעשה ממאות תאים סולריים ששולבו בפולימר במקום בזכוכית.

זה גורם להם קל יותר, חזק, זול ויעיל יותר מכל טכנולוגיה אחרת הקיימת כיום בשווקים, לדברי ארון רמקרישנן, מנהל בכיר לשילוב סולארי בסונו מוטורס, שהוסיף כי ניתן לשלב אותם כמעט בכל אובייקט.

לוחות הגוף הסולאריים הם קלים משקל – בהשוואה לפאנלים המסורתיים של המכוניות על המכוניות המודרניות של ימינו – והציפוי הפולימרי מונע מהתאים להתפצל, כך נמסר מהחברה.

תאים סולאריים אלה ממירים את אור השמש לאנרגיה, המאוחסנת בסוללת הרכב. התאים הסולאריים, שעובדים אם רכב נוהג או חונה, יכולים להעלות כמעט 21.7 קילומטרים טווח ביום על מכונית שיון, לדברי החברה, וציינה כי נתונים סטטיסטיים אלה מבוססים על מזג האוויר הממוצע במינכן.

המטרה היא להפוך כלי רכב פחות תלויים בתשתית טעינה, אמר האן.

סונו מוטורס

נקודות זיכוי: סונו מוטורס / צילום מסך

לוחות הגוף הסולאריים לא נועדו להחליף שיטות טעינה מסורתיות. עם זאת, זה יכול להפחית את התדירות שבה צריך לחבר את הרכב. סונו מוטורס ציינה כי האינטגרציה הסולארית במכונית סיון מרחיבה את הצורך לחבר פעם בשבוע לכל ארבעה שבועות, נתונים סטטיסטיים המבוססים על נסיעה יומית ממוצעת בגרמניה. של 10 מייל.

סונו מוטורס הראה ביום שלישי קרוואן המצויד בפאנלים של גוף השמש, רק מקרה שימוש אחד לטכנולוגיה. הקרוואן, שהוא רק אב-טיפוס, מסוגל לייצר עד 80 קילוואט שעות ביום.

"רק דמיין את הפוטנציאל המסיבי," ראמקרישנן אמר וציין כי הטכנולוגיה יכולה לשמש את זה משאיות קירור או צי אחר.

מתורגם אוטומטית מקישור זה.

Kirsten Korosec

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.